Čím viac času v nej trávite, tým viac starostlivosti by ste mali venovať jej vybaveniu. Zatiaľ čo do softwaru počítača, ktorý je súčasťou snáď už každej modernej pracovne, sme schopní investovať nemalé prostriedky, na kancelárskom vybavení často šetríme.

Typickým nedostatkom nielen domácich pracovní sú zle stoličky, nefyziologická výška dosky pracovného stola, nedostatočné osvetlenie a predovšetkým nevhodne umiestnený monitor. Správna výška je taká, pri ktorej budete mať prvé riadky na monitore v úrovni koreňa nosa (za predpokladu písania bez hľadania písmen na klávesnici). Deti alebo užívatelia, ktorí pri písaní ešte hľadajú jednotlivé písmená, by mali dať prednosť monitoru zapustenému do pracovnej dosky v polohe označenej ako dispečerská.

Ak ide o pracovnú dosku, mali by sme ju voliť výškovo nastaviteľnú a pracovnú plochu nastaviť tak, aby lakeť pri práci zvieral 90° a rovnako aj koleno, pričom chodidlá sa po celej dĺžke dotýkajú podlahy. Pozornosť by sme mali venovať tiež výberu podložky pod myš. Odborníci radia používať podložku gélovú, ktorá umožní pohodlné opretie zápästia ako prevenciu syndrómu kapilárneho tunela. Pohodlnému a správnemu sedeniu by sme pri práci za stolom mali venovať asi najväčšiu pozornosť.

„Zdravá“ stolička by mala mať okrem nastaviteľného sedáku tiež operadlá, ktoré zaistia správnu polohu bedrovej chrbtice a tým takzvané dynamické sedenie. To umožňuje zmenu polôh hornej časti tela a prekrvenie dôležitých svalov. Stoličky moderných a zdravých trendov sú vybavené sieťovinou napnutou v ráme. Tá je v oblasti bedier hustejšia, čím bráni sedeniu s ohnutým chrbtom a v hornej časti redšia, aby sa ramená zaborili do operadla a zároveň sa zdvihli a napriamovali krk. Neoddeliteľnou súčasťou stoličky sú podrúčky. Ich význam spočíva v podpore váhy paží a uľahčení vstávania a dosadania do stoličky. Pri zaobstarávaní sedenia do pracovne preto vyberáme stoličky s podrúčkami výškovo i šírkovo nastaviteľnými. Kancelárske stoličky sú asi najdôležitejším vybavením každej kancelárie, preto by mal ich výber dôkladný a keď je rozpočet limitovaný, rozhodne by sa to nemalo dotknúť stoličiek.