Mať doma svoj pc alebo notebook je dnes vecou úplne bežnou. Hrajú si na nich i najmenšie deti, ich prostredníctvom spolu komunikujú dospievajúci a pre dospelých sú väčšinou pracovným nástrojom, hocikedy takmer partnerom. Je to vítaný zdroj inšpirácie a nedoceniteľný a rýchly zdroj najrôznejších informácií. Patria skrátka k modernému pracovnému i súkromnému životu a ťažko túto skutočnosť popierať.

Nie vždy však máme to šťastie a disponujeme dostatkom miesta v byte, aby sme mohli tieto elektronické zázraky umiestniť do samostatnej miestnosti a venovať im zo svojho domova väčšiu časť priestoru. Adekvátne ich frekventovanému používaniu však vždy môžeme vytvoriť malý pracovný kút v takmer každej miestnosti pomocou vhodného nábytku.

Malý pracovný mobilný stolík pre laptop môžeme využiť iba prisunutím k voľnému kreslu či stoličke. Pretože pri komunikácií prostredníctvom siete nepotrebujeme skutočne nič iného než práve len notebook, nebude nám chýbať odkladacia plocha a svoje „pracovné miesto“ si môžeme vytvoriť prakticky kdekoľvek. K rýchlemu použitiu alebo tiež k odloženiu laptopu slúži závesná odkladacia skrinka, kde pracovnú plochu získame iba otvorením dvierok. Kompletnú malú „domácu pracovňu“ získame inštaláciou pracovnej skrine s roletkou (žalúziou), kde okrem miesta na počítač nájdeme tiež úložný priestor. Najväčšou výhodou tejto malej pracovne je jej praktickosť. Iba zatiahnutím roletky máme pohotovo upratane. Samostatný počítačový stolík už vyžaduje aspoň pár metrov miesta navyše, pokiaľ je ale mobilní, nemusí byť nutne stabilne umiestnený – dá sa prevážať a posúvať s celým inštalovaným pc kompletom. Ideálne je kúpiť stôl, kde sú pre umiestnenie počítača i komponentov špeciálne upravené plochy a priehradky a výsuvný šuplík pre klávesnici. Kompaktný kus potom premiestnime bez obáv z nechceného pádu alebo poškodenia techniky.

Foto Ikea