Vyhľadávanie

Kategorie

   
   
   

    Články o bývaní  

  Nachádzate sa v kategórii Pracovňa. Prezrite si:

   

  Odporúčame si pozrieť aktuálný Asko leták.

   
   

  VYHĽADÁVANIA V ČLÁNKOCH

  Hľadaj
  v rubrike:


  Usaďte sa pohodlne

  Redakcia, Pracovňa

  Stolička je vybavenie, na ktorom sa rozhodne nevyplatí šetriť, zvlášť rozhodne nie v pracovni. A to ani tie domáce. Stolička by mala byť v prvom rade vybavená nastaviteľnými područkami a mechanizmom pre reguláciu výšky sedadla.. Pri drahších typoch je napokon možné regulovať i hĺbku sedadla, uhol chrbtovej opierky a intenzitu bedrového prítlaku, ktorý zaistí zdravé a vzpriamené sedenie.

  Výhody a nevýhody domácej pracovne

  Redakcia, Pracovňa

  Určite to dobre poznáte, ranné vstávanie, každodenné cestovanie do práce, či prší alebo sneží, skoro každý deň to isté. Potom osem hodín (možno i viac) v tej istej kancelárii a napokon cesta naspäť domov. Pre väčšinu ľudí je toto opis každodennej rutiny. Ak patríte medzi nich, určite ste si už veľakrát povzdychli, aké by to asi bolo pracovať z domu. Domáca pracovňa má mnoho výhod, no ako si povieme ďalej, nie je vhodná pre každého.

  Niekde mať svoj kút

  Redakcia, Pracovňa

  Mať doma svoj pc alebo notebook je dnes vecou úplne bežnou. Hrajú si na nich i najmenšie deti, ich prostredníctvom spolu komunikujú dospievajúci a pre dospelých sú väčšinou pracovným nástrojom, hocikedy takmer partnerom. Je to vítaný zdroj inšpirácie a nedoceniteľný a rýchly zdroj najrôznejších informácií. Patria skrátka k modernému pracovnému i súkromnému životu a ťažko túto skutočnosť popierať.

  Domáca pracovňa

  Redakcia, Pracovňa

  Väčšina z nás určite odchádza denne „do práce“ – myslí sa tým do kancelárie, prevádzky alebo napríklad električkového depa, záhradníctva, nemocnice, dielne alebo predajne… skrátka na miesto svojho pracoviska. Nájdu sa však i takí, ktorí majú to šťastie (?) a pracujú z domu, prípadne jedinci vyťažení pracovne natoľko, že i po príchode domov sadajú k stolu či počítaču a pracujú znovu v tzv. „domácej zmene“.

  Značka: „Práca z domova“

  Redakcia, Pracovňa

  Chodiť každý deň do práce a pritom zostať doma má svoje výhody i nevýhody. Tou lepšou stránkou môže byť možnosť zariadiť si pracovný priestor podľa svojej ľubovôle bez ohľadu na firemnú kultúru či zvyklosti. Určité pravidla by sme však pri budovaní domácej kancelárie dodržať mali. Práca pôjde „viacej od ruky“, pokiaľ vytvoríme príjemné, funkčné a ergonomicky správne vyriešené pracovne prostredie. Počítač s príslušenstvom, pracovný stôl a stolička – základ snáď každej súčasnej pracovne.

  Aby sa vám v pracovni dobre pracovalo

  Redakcia, Pracovňa

  Čím viac času v nej trávite, tým viac starostlivosti by ste mali venovať jej vybaveniu. Zatiaľ čo do softwaru počítača, ktorý je súčasťou snáď už každej modernej pracovne, sme schopní investovať nemalé prostriedky, na kancelárskom vybavení často šetríme.

   

  Na našich stránkách používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania akoByvat.sk.